Tom Starke dodał do drużyny Bayernu w Lidze Mistrzów

Mistrzowie Bundesligi Bayern Monachium wezwali bramkarza Toma Starke do swojej drużyny Champions League w 2017/18, aby zastąpić rannego Manuel Neuer. I przejmij koszulki piłkarskie klubowe nr 1.

Starke, lat 36, obecnie trener w akademii w Bayern, od początku sezonu był już koordynatorem bramkarza klubu po przejściu na emeryturę w maju.

Niemiecki nr 1 Neuer wyrusza do stycznia po złamaniu stopy. Więc Sven Ulreich jest teraz selekcjonerem Bayernu z produktem akademickim Christian Fruechtl, stroje piłkarskie No 17, z kopią zapasową.

Zasady UEFA wskazują, że bramkarze mogą być dodani lub usunięci z drużyny w fazie grupowej Ligi Mistrzów, w przeciwieństwie do piłkarzy terenowych. W związku z tym Bawarowie zdecydowali, że najlepiej będzie przywrócić im pełny skład trzech bramkarzy z włączeniem Starke, który dołączy do Sven Ulreich i Christian Früchtl jako odpowiednich strzelców, w tym na środowy mecz z Paris Saint-Germain. Trener główny Carlo Ancelotti powiedział: "Tom będzie z nami, aż Manuel wróci.